Forum Język polski i informatyka w Naszym Gimnazjum Strona Główna   Język polski i informatyka w Naszym Gimnazjum
dla uczniów Gimnazjum nr 4 w Pruszkowie, których uczę ;]
 


Forum Język polski i informatyka w Naszym Gimnazjum Strona Główna -> Dla uczniów klasy II B -> regulamin wyjazdów, wycieczek
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
  Post regulamin wyjazdów, wycieczek - Wysłany: Pon 23:38, 29 Wrz 2014  
belfer
AdministratorDołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 852
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 24 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gimnazjum nr 4 w Pruszkowie ;]


Poniższy regulamin obowiązuje podczas wszystkich naszych wyjazdów, wycieczek.


Uczestnicy wyjazdu zobowiązują się przestrzegać następujących zasad:
 1. Na zbiórki należy stawiać się punktualnie.
 2. W autokarze obowiązuje spokój: należy siedzieć na wyznaczonym miejscu przodem do kierunku jazdy; nie wolno chodzić po pojeździe; nie wolno krzyczeć; korzystając z różnych odtwarzaczy, należy używać słuchawek. Nie wolno jeść w czasie jazdy. Korzystanie z pasów bezpieczeństwa, o ile takie są w autokarze, jest obowiązkowe. Opuszczając miejsce, należy zadbać o porządek.
 3. Przed wyruszeniem z każdego miejsca pobytu, w czasie zwiedzania, przejazdu oraz po przybyciu do punktu docelowego należy ustawić się zgodnie z sugestią opiekunów tak, by mogli oni sprawdzić ilość uczniów.
 4. Na parkingach można opuścić autokar dopiero po zezwoleniu opiekuna, należy przy tym zachować szczególną ostrożność:
  • zwracać uwagę na inne pojazdy,
  • bez wiedzy opiekuna nie oddalać się od miejsc postoju,
  • nie przebiegać na drugą stronę jezdni.

 5. Podczas wycieczek w góry obowiązuje chodzenie w tempie wyznaczonym przez nauczyciela prowadzącego grupę; zabronione jest narzucanie własnego tempa, prowadzące do rozciągnięcia grupy; zabronione jest samodzielne (bez opieki nauczycieli) chodzenie po górach.
 6. W miejscu zakwaterowania uczestnik zobowiązany jest przestrzegać regulaminu obowiązującego w tym miejscu, a w tym: zachowywać się kulturalnie, nie krzyczeć, dbać o czystość, nie wychylać się z okien, balkonów, nie wychodzić przez okna lub balkony, nie używać otwartego ognia (absolutny zakaz palenia świec w miejscu zakwaterowania), nie palić papierosów, nie wyrzucać przedmiotów przez okna
  i balkony, a także nie opuszczać miejsca zakwaterowania bez wiedzy opiekuna. Nieprzestrzeganie tych wymagań wiąże się z konsekwencjami w postaci naprawienia szkód lub poniesienia kosztów naprawy, powiadomienia rodziców lub prawnych opiekunów
  (w drastycznych przypadkach: zabraniem dziecka z wycieczki), obniżeniem oceny ze sprawowania (w drastycznych przypadkach do oceny nagannej).
 7. W godzinach nocnych (21.00 - 7.00) obowiązuje przebywanie w miejscu zakwaterowania oraz absolutny zakaz opuszczania budynku.
  W godzinach 22.00 - 7.00 obowiązuje zakaz opuszczania swojego pokoju (wyjątek: wyjście do łazienki, o ile znajdować się ona będzie na korytarzu, poza pokojem).
 8. Na czas ciszy nocnej telefony komórkowe i inne urządzenia pozwalające na komunikowanie się uczniów mogą pozostawać pod opieką opiekunów.
 9. Obowiązuje absolutny zakaz picia alkoholu (w tym piwa), palenia papierosów oraz innych środków odurzających. (W przypadku stwierdzenia przez opiekuna nietrzeźwości uczestnika wycieczki zawiadomiona zostanie policja w celu zmierzenia alkomatem stanu wychowanka, rodzice zostaną poproszeni o zabranie dziecka oraz obniżona zostanie ocena ze sprawowania do nagannej.)
 10. Podczas zwiedzania obiektów sakralnych i innych zabytków należy zachowywać się zgodnie z obowiązującymi w nich zasadami (dotyczy to także ubioru).
 11. Podczas wycieczki można dokonywać zakupów pamiątek jedynie w miejscu i czasie wskazanym przez opiekuna, należy wówczas poruszać się grupami (nie wolno chodzić samodzielnie!).
 12. Nie wolno samowolnie, bez wiedzy opiekuna, oddalać się od grupy.
 13. W czasie grupowego przechodzenia ulicami miasta (lub jezdnią tam, gdzie brak chodnika) należy przestrzegać poniższych zasad:
  • pierwszy zawsze idzie przewodnik lub jeden z opiekunów (nie wolno wychodzić przed niego bez jego wyraźnej dyspozycji),
  • nie wolno poruszać się całą szerokością chodnika (idziemy parami lub maksymalnie 3 osoby w rzędzie, o ile warunki na to pozwalają),
  • po zbliżeniu się do przejścia dla pieszych przechodzimy przez nie tylko po wyraźnej dyspozycji opiekuna (nie wolno samowolnie przechodzić przez jezdnię).

 14. Każdego uczestnika obowiązują ogólnie przyjęte zasady dobrego wychowania i kultury osobistej: należy dbać o przyrodę, porządek i miłą atmosferę, okazywać pomoc potrzebującym, chętnie włączać się do prac na rzecz ogółu, nie należy śmiecić, hałasować, nie wolno używać otwartego ognia.
 15. O wszelkich zagrożeniach, wypadkach, czy nieprawidłowościach należy natychmiast poinformować opiekuna lub inną osobę dorosłą.
 16. Rodzice lub prawni opiekunowie uczniów łamiących powyższy regulamin, a tym samym powodujących zagrożenie zdrowia czy życia swojego lub innych, będą natychmiast informowani o tych faktach. Będą również ponosić koszty szkód materialnych spowodowanych przez ich dzieci. W drastycznych przypadkach rodzice lub prawni opiekunowie będą poproszeni o zabranie swojego dziecka z wycieczki.


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Forum Język polski i informatyka w Naszym Gimnazjum Strona Główna -> Dla uczniów klasy II B -> regulamin wyjazdów, wycieczek Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

   
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
Regulamin